Do najkorzystniejszych opcji kredytowych nie tylko dla przedsiębiorców należy leasing, z której korzysta coraz więcej osób. Z moją pomocą wybierzesz najlepszą opcję, dzięki której zakup auta, maszyny czy innej potrzebnego dla Ciebie sprzętu będzie bardzo korzystny, a jego spłacanie nie będzie sprawiało kłopotów.

Możliwe oferty w ramach leasingu

Usługa ta kojarzy się przede wszystkim z możliwością nabycia samochodu i to jest jedna z podstawowych opcji, jakie możesz zyskać, choć jest ich o wiele więcej. Przede wszystkim należą do nich różnego rodzaju pojazdy, w tym zarówno samochody osobowe, ciężarowe, jak i chociażby skutery. Do tych możliwości zaliczają się jednak także maszyny czy urządzenia, a także chociażby sprzęt komputerowy, który będzie potrzebny w Twojej firmie. Dzięki temu zyskasz niezbędne narzędzia, aby się rozwijać i prowadzić swoją działalność na korzystnych warunkach finansowych.

Najważniejsze korzyści współpracy w ramach leasingu

Korzystając z możliwości, jakie daje wsparcie eksperta kredytowego, możesz skorzystać z najlepszej opcji, jaka pojawi się dla Ciebie na rynku. Dzięki temu nie musisz tracić czasu i przeglądać wszystkich propozycji leasingu oraz porównywać ich, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas. To wszystko zrobię za Ciebie i przygotuję propozycje dostosowane do Twoich potrzeb czy Twojego przedsiębiorstwa, a następnie to Ty dokonasz optymalnego dla siebie wyboru.

Inne atuty oferowanej pomocy

Wsparcie eksperta daje pewność, że zrealizowana usługa będzie wykonana poprawnie i wybrana oferta będzie tą najlepszą spośród dostępnych na rynku opcji. Takie możliwości mogę dać klientom z obszaru województwa śląskiego, przede wszystkim z okolic Cieszyna, a także obszaru między Jastrzębiem-Zdrój a Bielsko-Białą, na którym to przede wszystkim funkcjonuję.

Korzystając ze wsparcia eksperta finansowego możesz zyskać oszczędności finansowe. Dzięki swojemu doświadczeniu wybieram dla Ciebie najkorzystniejsze oferty, które w aktualnym momencie można znaleźć wśród propozycji leasingowych. To przede wszystkim jednak komfort, o którym przekonasz się, kontaktując się ze mną w sprawie uzyskania korzystnego wsparcia finansowego dla Twojej firmy.

Sprawdź która forma jest najbardziej korzystna dla Twojej firmy.

Posiadam w swojej indywidualnej ofercie najlepsze na rynku elastyczne propozycje, obejmujące m.in. leasing konsumencki, finansowy i operacyjny, samochodowy, zwrotny, czy wersje dla nowej firmy.

Za pomocą tego rozwiązania możemy finansować:

  • maszyny i urządzenia,
  • samochody każdego rodzaju,
  • specjalistyczny sprzęt kliniczny i medyczny.

Leasing - czym jest i powinieneś o nim wiedzieć?

W jego ramach firma przekazuje konsumentom bądź firmom prawo do korzystania z określonego przedmiotu na uzgodniony w umowie okres, w zamian za ustalone ratalne opłaty.

Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Jego główną zaletą jest fakt, iż jest znacznie tańszy niż kredyt – w zależności od okresu trwania umowy suma opłat pokrywanych przez korzystającego z tej formy finansowania przedsiębiorcę, może być niższa nawet o kilkanaście procent. Jest to konsekwencją faktu, iż właścicielem dobra określonego w umowie jest firma finansująca. Dzięki temu, szacowane jest niższe ryzyko, a tym samym bardziej korzystne oprocentowanie pożyczki.

 

Dlaczego warto?

Wszelkie koszta i opłaty związane z tą formą finansowania, przedsiębiorca może wliczyć w koszta prowadzonej działalności, a tym samym obniżyć wartość płaconego podatku dochodowego. Dlatego niekiedy leasing nazywa się "tarczą podatkową". Wśród opłat z nim związanych można wyróżnić m.in.:

  • wpłatę własną,
  •  raty miesięczne,
  • wszelkie opłaty manipulacyjne.

Poza tym, firmy oferujące taki sposób finansowania, są bardziej elastyczne niż banki, przez co są atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób dopiero zakładających działalność, ponieważ leasing dla nowej firmy mogą one sfinansować jej majątek, już od pierwszego dnia po jej zarejestrowaniu.

Ponadto, jego rata nie obniża zdolności kredytowej. Fakt ten jest istotny dla przedsiębiorców, rozważających ewentualne korzystanie z innych form wsparcia finansowego, takich jak m.in. kredyty obrotowe czy pożyczki gotówkowe lub inwestycyjne.

Warto zaznaczyć, że ewentualne opóźnienia w uiszczaniu rat związanych z tego typu formą finansowania, nie są odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej, co ma miejsce w przypadku nieterminowego płacenia rat kredytu.


Wśród najpopularniejszych form tego typu finansowania dóbr, można wyróżnić:

1. Leasing konsumencki

Jest oparty na tych samych zasadach, co wersja dla firm. Jednak przeznaczony jest dla osób prywatnych, nie prowadzących działalności gospodarczej. Dzięki niemu, możliwe jest finansowanie klientów indywidualnych, którzy nie uzyskali pozytywnej decyzji kredytowej od banku. Inną ważną cechą leasingu konsumenckiego jest fakt, że w żaden sposób nie obniża on zdolności kredytowej osób z niego korzystających

2. Leasing finansowy

Rzecz będąca przedmiotem takiej umowy, staje się własnością korzystającego. W konsekwencji leasingu finansowego, firma dokonuje odpisów amortyzacyjnych, a kosztem uzyskania jej przychodu są odsetki.

3. Leasing operacyjny

Przedmiot umowy pozostaje własnością finansującego, a do kosztów uzyskania przychodu, wraz z pełną ratą leasingową, zaliczane są również rata odsetkowa i kapitałowa.

4. Leasing zwrotny

Jest on odpowiednim rozwiązaniem na uwolnienie gotówki z posiadanego majątku. W ramach tego modelu, przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż wcześniej nabytego majątku firmie finansującej, zapewniając sobie prawo do korzystania ze składników majątku, zgodnie z warunkami określonymi w umowie.

5. Leasing samochodów osobowych

Samochody osobowe najczęściej stają się przedmiotem tego sposobu finansowania. Jest ona znacznie bardziej korzystna dla przedsiębiorców, niż tradycyjne kredyty oferowane przez banki.

Leasing samochodowy pozwala właścicielom firm na wprowadzenie nabytego pojazdu osobowego w zakres składników majątku przedsiębiorstwa oraz jego amortyzację w określonym czasie. Samochody osobowe to najczęściej wybierany przedmiot leasingu. Ta forma pozyskania środków jest tańsza niż kredyty samochodowe.

6. Leasing samochodów ciężarowych

W zakres samochodów ciężarowych wchodzą pojazdy specjalistyczne i wielobranżowe, w tym m.in. ciągniki siodłowe i balastowe, a także pojazdy o znacznej masie, które mają ciężar większy niż 3,5t. Tego typu pojazdy używane są w wielu branżach, a w szczególności w firmach transportowych czy logistycznych. To właśnie dla tego typu firm taka firma finansowania samochodów ciężarowych będzie dobrym rozwiązaniem.

7. Leasing maszyn i urządzeń

Firmy zajmujące się działalnością produkcyjną bądź usługową, zmuszone są do ciągłego rozwoju, udoskonalania i modernizowania technologii oraz używanego sprzętu. Zmiany te zwykle wiążą się z dużym nakładem finansowym, przez co nie mogą sobie na nie pozwolić wszystkie przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi atrakcyjna forma finansowania maszyn i urządzeń, zarówno nowych, jak i używanych, co pozwala dobrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb i specyfiki przedsiębiorstwa.

Jest to także atrakcyjne rozwiązanie dla placówek medycznych, gabinetów lekarskich i stomatologicznych, laboratoriów czy aptek.

Wysokość opłat oraz okres trwania umowy, ustalany jest indywidualnie, zgodnie z przedmiotem umowy określającej rodzaj i sposób finansowania m.in. maszyn i urządzeń, samochodów osobowych i ciężarowych, a także wszystkich innych dóbr, zarówno w przypadku firm, jak i konsumentów.

Kontakt
Kontakt