Kredyt refinansowany- informacje

Zobowiązanie hipoteczne, choć pozwala na szybszą realizację planów życiowych, wiąże się z koniecznością terminowego wypełniania warunków umowy przez wiele kolejnych lat. Ze względu na dość dynamiczną sytuację na rynkach światowych i potrzebę formowania konkurencyjnych propozycji przyciągających klientów, banki regularnie zmieniają swoje oferty w tym zakresie. Warto się im przyglądać, nawet jeżeli już posiadamy takie zobowiązanie i w przypadku znalezienia atrakcyjniejszej opcji skorzystać z refinansowania kredytu hipotecznego, czyli przeniesienia zadłużenia do innego banku.

Czym różni się refinansowanie od konsolidacji?

Choć refinansowanie kredytu i konsolidacja są zupełnie różnymi pojęciami, bywają mylone. Być może ma to związek z faktem, że konsolidacja została jakiś czas temu rozreklamowana jako panaceum na problemy niewypłacalnych konsumentów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia. W przeciwieństwie jednak do konsolidacji, czyli połączenia kilku zobowiązań zaciągniętych w kilku różnych instytucjach w jedno, kredyt refinansowy polega na przeniesieniu zadłużenia (przede wszystkim hipotecznego) do tego banku, który oferuje atrakcyjniejsze warunki jego spłaty. Jest formą modyfikacji umowy hipotecznej pod kątem obecnej sytuacji rynkowej, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji ekonomicznej Klienta i na jego wniosek. Po pozytywnym rozpatrzeniu przez nowy bank, instytucja ta spłaca nasze zadłużenie u poprzedniego kredytodawcy, stając się właścicielem wierzytelności. 

 Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta?

Wyszukanie opłacalnej oferty refinansowania niestety nie należy do najłatwiejszych zadań. Jest czasochłonne i wymaga rozeznania w niuansach bankowości. Niejednokrotnie pozornie bardzo atrakcyjna propozycja okazuje się być nieszczególnie korzystną ze względu na szereg dodatkowych kosztów związanych z przeniesieniem zobowiązania oraz jego obsługą. Dlatego warto skorzystać z pomocy eksperta w tej dziedzinie, który biorąc pod uwagę indywidualną sytuację swojego Klienta, zajmie się wyszukaniem stosownej oferty. Pozwoli to, między innymi, na wybranie opcji o atrakcyjniejszych warunkach spłaty, a w szerszej perspektywie – na realne zmniejszenie kosztów zobowiązania hipotecznego.

Kontakt
Kontakt