Jak znaleźć odpowiedni kredyt dla swojej firmy? Powinien on przecież zabezpieczyć wszelkie, nawet niestandardowe wymagania finansowe Twojej działalności.

Kredyt firmowy – informacje

Jest on jedną z metod pozyskania dodatkowych środków dla Twojego biznesu. Obecnie, rosnąca konkurencja i lokalne warunki gospodarcze powodują, że potrzebujemy dodatkowych środków na rozwój lub zaspokojenie bieżących potrzeb naszej firmy. Często nie możemy ich uzyskać ze zgromadzonego kapitału, lub nie chcemy zakłócić płynności finansowej naszego przedsiębiorstwa. Wtedy warto skorzystać z pomocy banku.

W zależności od jego rodzaju, można wybrać wersję najbardziej dopasowaną do oczekiwań i potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Kredyt inwestycyjny

Rozwój firmy wiąże się często z nakładem finansowym na niezbędne inwestycje. Pozyskane środki mogą być przeznaczone m.in. na budowę nowego magazynu, zakup maszyny, nowej linii produkcyjnej lub nieruchomości. Zabezpieczeniem zapożyczenia jest zazwyczaj inwestycja, oraz poręczenie funduszu gwarancyjnego, lub Banku BGK. Zwykle możemy skredytować nawet całość wartości inwestycji.

Kredyt obrotowy

Twoi kontrahenci zalegają z płatnościami? W takim razie to rozwiązanie jest dla Ciebie. Wariant obrotowy jest wygodnym sposobem finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Często to nic innego jak limit debetowy przy rachunku firmowym. Płacisz odsetki jedynie za czas, w którym korzystasz z dostępnych środków finansowych.

Kredyt dla deweloperów

Inwestycje deweloperskie wymagają dużych nakładów finansowych w krótkim czasie. Ważną kwestią tego rodzaju zapożyczeń jest i ich odpowiednie rozliczanie.

Kredyt na przetarg

Potrzebujesz nakładu finansowego ponieważ wygrałeś przetarg? Nie martw się – po podpisaniu cesji z kontraktu bank wypłaci do 70% wartości przetargu.

Gwarancja bankowa

Gwarancja bankowa jest to pisemne zobowiązanie banku do zapłacenia określonej sumy pieniężnej w przypadku, gdy zleceniodawca nie wypełni określonych warunków, zawartych w gwarancji. Zawiera ona warunki, które muszą zajść, aby możliwa była wypłata zobowiązania, którego rodzaj został w niej ujęty.

Kredyt firmowy dla nowego przedsiębiorstwa

Potrzebujesz dodatkowych środków finansowych zaraz po uruchomieniu nowej działalności? Warunkiem uzyskania takiego wsparcia jest np. zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości.

Temat kredytów dla przedsiębiorców, jak i wiele innych tematów mogą wydawać się na pierwszy rzut oka skomplikowane. W celu uzyskania odpowiedzi na jakiekolwiek pytania związane z pozyskaniem najkorzystniejszego wsparcia finansowego dla przedsiębiorstwa, zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego lub osobistego spotkania ze specjalistą w Cieszynie.

Kontakt
Kontakt