Jak uzyskać kredyt na mieszkanie?

18 listopada 2019
Zdolność kredytowa, czyli jak bank ocenia Twoje szanse na kredyt?
14 października 2019
zegar i monety
Najtańszy, czy znaczy najkorzystniejszy?
23 grudnia 2021

Wiele osób, szczególnie młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć swoje dorosłe życie na własny rachunek, zastanawia się, jak uzyskać kredyt na mieszkanie. Aby otrzymać potrzebne pieniądze, które pozwolą cieszyć się własną nieruchomością, konieczne jest spełnienie określonych przez banki wymagań, które w zależności od konkretnej instytucji finansowej mogą być odmienne.

Odpowiednie dochody oraz oszczędności

Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny, jest zdolność kredytowa na poziomie adekwatnym do możliwości spłacania rat zaciągniętego zobowiązania. Oprócz tego konieczne jest zgromadzenie środków na wkład własny, który w większości przypadków ustalany jest na 20%.

mieszkanie

Potrzebne dokumenty

Do uzyskania kredytu na mieszkanie konieczne jest również skompletowanie niezbędnych dokumentów. Zaliczają się do nich chociażby wszystkie potwierdzenia dotyczące naszej sytuacji finansowej, w tym przede wszystkim dane dotyczące zarobków czy formy zatrudnienia. Ważne dla banku jest również to, czy posiadamy już inne pożyczki, a jeśli tak, z jaką regularnością są one spłacane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt
Kontakt